Приведен бегалец од затвор во Скопје

3 копии

Бугарска државјанка била приведена откако приложила фалц лична карта во банка во Чаир. „Вчера во 13.05 часот на подрачјето на Чаир во Скопје полициски ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 22-годишник за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело „уцена“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет и шестгодишен скопјанец е приведен, бидејќи денеска во централното градско подрачје, со употреба на физичка сила одзел златен ланец од К.А. (55) од ...
| | веќе видена | слични

Група од петмина со пиштол, нож и тупаници нападнале тројца малолетници во близина на нивниот дом во скопската населба Ченто. Инцидентот, за кој родителите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога Лara Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент што ја симболизира промената во ...
сите 253 | | | веќе видена

Како што пренесе ДПА, Венс, сенатор од Охајо, се изјасни за мир и ставање крај на воената помош за Украина, рекол Лавров вчера во Обединетите нации во Њујорк. ...
сите 66 | | | веќе видена

„Постајно се случуваат пукања и криминални пресметки и безбедносната состојба станува алармантно лоша. Сигурноста на граѓаните е во постојан ризик. Во ...
сите 60 | | | веќе видена

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен бегалец од затвор во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: