СЛОВЕНИЈА ВО ВРЕМЕТО НА НЕЗАВИСНОСТА И ДЕНЕС: Нивниот БДП сега е шестпати поголем

Словенечкиот БДП е шестпати поголем отколку во времето на независноста. За претстојниот Ден на државноста, Заводот за статистика на Република Словенија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според резултатите од пописот што денеска ги објави албанскиот институт за статистика ИНСТАТ, во оваа земја живеат 2.281 Македонец. Во прегледот ја пишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Институтот за статистика ИНСТАТ, денеска објави дека, врз основа на прибраните податоци од спроведениот попис Албанија има 2.402.113 милиони жители. Исто така ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од пописот што се спроведе во Албанија покажуваат дека во земјата живеат 2281 Македонец. Според извештаите на институтот за статистика ИНСТАТ, во ...
| | веќе видена | слични

Катастрофа за македонското население во Албанија откако беа објавени резултатите од пописот. Целата пропаганда што ја спроведе Бугарија како и делењето на ...
| | веќе видена | слични

Исто така произлегува дека во земјата живеат 755.950 домаќинства со просечна големина од 3,2 члена по семејство, кои живеат во 1.082.529 домови. Споредено со ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот Институт за статистика објави дека утре ќе ги соопшти податоците од пописот на населението, поточно бројот на резистентно население. Оваа значајна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ со сите институционални механизми ќе се спротивстави на реализација на одлуката за земање кредит од пола милијарда евра од Будимпешта, велат од партијата ...
сите 185 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 273 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 297 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛОВЕНИЈА ВО ВРЕМЕТО НА НЕЗАВИСНОСТА И ДЕНЕС: Нивниот БДП сега е шестпати поголем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: