Одлуката Стоилковиќ да биде вицепремиер е добар сигнал за односите на Скопје со Белград


Белградски Курир наведува аналитичари кои оценуваат дека именувањето на Стоилковиќ на новата функција е исклучително добра вест за Белград. Поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата „Европски фронт“ продолжува со обвинувањата околу назначувањето на Иван Стоилковиќ за нов заменик-претседател на Владата и министер кој веќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Иван Стоилковиќ го даде своето прво интервју за српската Прва ТВ откако стапи на новата функција од кабинетот во Министерството за односи со ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто, Стоилковиќ вели дека прво што направил како министер е тоа што му дал задача на Институтот за социолошко-политички и правни истражувања да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Брисел одделно се сретна со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, со еврокомесарот за соседска ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во Брисел, каде се одржува нова рунда преговори меѓу Белград и Приштина, а српскиот претседател по тој повод изјави ...
| | веќе видена | слични

„Три важни средби. За реформите, што сѐ можеме да направиме, а имаме и уште еден проблем што треба да го решиме и ќе го решиме во следните 7 дена. Особено сум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Атентатот на Доналд Трамп „засекогаш го промени“ поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претстојните избори, изјави неговиот син ...
сите 315 | | | веќе видена

Како што пренесе ДПА, Венс, сенатор од Охајо, се изјасни за мир и ставање крај на воената помош за Украина, рекол Лавров вчера во Обединетите нации во Њујорк. ...
сите 74 | | | веќе видена

„Стратешка цел на Владата е реализација на брза пруга Скопје – Солун и тоа е главен фокус на министерот. Тоа е една од основните визии на новиот министер и за ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлуката Стоилковиќ да биде вицепремиер е добар сигнал за односите на Скопје со Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: