Стано: Заканите на Хезболах кон Кипар се и закани кон ЕУ


3 копии
2 копии
5 копии

Израел доби американска безбедносна помош во вредност од 6,5 милијарди долари од 7 октомври минатата година кога започна војната против исламистичкиот Хамас, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во извештајот на весникот се наведува дека речиси половина од оваа помош е добиена во мај, седум месеци по почетокот на војната во Појасот Газа.Неименуван ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант предупреди за време на посетата на Вашингтон дека израелската армија е способна „да го врати Либан во камено време“ ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави му дадоа на Израел помош од 6,5 милијарди долари од почетокот на војната на Блискиот Исток на 7 октомври, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

За време на неговата посета на Вашингтон, израелскиот министер за одбрана Јоав Галант го истакна капацитетот на Израел да му нанесе сериозна штета на Либан во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, за време на неговата посета на американскиот главен град Вашингтон, предупреди дека израелската армија е способна ...
| | веќе видена | слични

Израел и САД остануваат обединети и покрај нивните разлики, изјави израелскиот министер за одбрана, Јоав Галант во Вашингтон каде што разговараше со неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 416 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стано: Заканите на Хезболах кон Кипар се и закани кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: