33 годишен тетовец згазил малолетник


2 копии

Тројца охриѓани се повредени откако со „рено“ излетале од патот Гостивар-Кичево. Автомобилот го управувал З.Ј.(63) од Охрид. Кај возачот и сопатникот С.Ј. (61) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 27.06.2024 во 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Куманово, во близина на влез за Меѓународен аеродром-Скопје, патничко возило ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Две лица се повредени откако со автомобил излетале од патот Куманово-Скопје кај Меѓународен аеродром-Скопје. „Вчера во 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено ...
| | веќе видена | слични

Денеска околу 14:30 часот се случила тешка сообраќајна несреќа во Качикол на патот Приштина - Лесковац. При судирна автобус и автомобил едно лице загинало, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 307 | | | веќе видена

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп изјави дека пред неговиот говор на митинг во Пенсилванија минатата ...
сите 304 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 74 | | | веќе видена

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од ...
сите 249 | | | веќе видена

Доналд Трамп на митинг во Мичиген изјави дека „примил куршум за демократија“ кога преживеал обид за атентат. Тоа беше неговиот прв митинг на кој се појави со ...
сите 147 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 224 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 18 | | | веќе видена

Од следната година квотите на високообразовните установи ќе се дефинираат врз основа на анализа на пазарот на трудот и податоците од Агенцијата за вработување, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

33 годишен тетовец згазил малолетник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: