ФФМ од Даку побара да и се извини на македонската држава, а од УЕФА да го казни албанскиот репрезентативец


Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската куќа на фудбалот ја казни Швајцарската фудбалска федерација поради недоличното однесување на навивачите на оваа селекција на сите три натпревари од ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот репрезентативец Мирланд Даку неславно го заврши Европското првенство 2024 откако доби суспензија од УЕФА поради националистичките испади со навреди ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Фехми Даку, таткото на фудбалерот на Албанија Мирлинд Даку, зборуваше за скандалот со неговиот син на Евро 2024. - Мојот син веќе се врати дома. Мирлинд е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Tаткото на фудбалерот на Албанија Мирлинд Даку, Фехми Даку, зборуваше за скандалот со неговиот син на Евро 2024. Тој кажа дека му рекол на неговиот син повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 172 | | | веќе видена

Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот, истакнал меѓу другото, грчкиот премиер ...
сите 267 | | | веќе видена

Полска, Германија и балтичките членки на Европската унија бараат унгарскиот премиер Виктор Орбан да биде „отстранет од претседателството на Унијата“, пишува ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонска делегација предводена од премерот Христијан Мицкоски присуствува на НАТО самитот кој се одржува во Вашингтон. -На официјалниот почеток на НАТО ...
сите 286 | | | веќе видена

Руте се познава со поранешниот американски претседател Доналд Трамп со години, а многумина очекуваат дека би можел да го заузда доколку победи на ...
сите 283 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 88 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука и УНИЦЕФ ќе ја продолжат досегашната плодна соработка насочена кон обезбедување квалитетно образование на секое дете, ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФФМ од Даку побара да и се извини на македонската држава, а од УЕФА да го казни албанскиот репрезентативец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: