АСО: За пет месеци наплатени 5,3 милиони евра од здравственото осигурување

За пет месеци, преку полисите за приватно здравствено осигурување граѓаните наплатиле 324,4 милиони денари или 5,3 милиони евра од осигурителните компани. ...
| | веќе видена | слични

Акциите на Амазон пораснаа за повеќе од три отсто на денешното тргување на берзата, со што пазарната вредност на американската компанија за прв пат надмина два ...
| | веќе видена | слични

Германскиот концерн очекува соработката со Ривиан да му донесе напредок во едно подрачје, коешто со години му предизвикува потешкотии на Фолксваген: Во ...
| | веќе видена | слични

Германскиот автомобилски гигант „Volkswagen“ објави дека може да инвестира до пет милијарди долари во американскиот производител на електрични автомобили ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на акциите на Apple се зголеми за 22 отсто во последните три месеци, благодарение на добрата заработка и големите очекувања од примената на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот на планината Серта кој има три крака, сè уште е активен. Гасењето ќе продолжи сè додека е видливо, а утре повторно ќе се гаси со хеликоптери и ...
сите 493 | | | веќе видена

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 35 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 184 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Судот му одреди мерка притвор од 30 дена на 40-годишниот скопјанец, осомничен за инцидентот со 4-те малолетници кои беа пронајдени во неговата куќа во ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АСО: За пет месеци наплатени 5,3 милиони евра од здравственото осигурување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: