ДАЛИ ДАРКО КОСТОВСКИ ЌЕ ТРЧА ЗА БУТЕЛ ИЛИ ГРАД СКОПЈЕ? Еве дали е заинтересиран да стане татко на градот

Градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски во тв гостување беше запрашан дали на следните локални избори кои треба да се одржат догодина, би „трчал“ за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Назначени тројца нови директори на јавните претпријатија Јавен сообраќаен превоз (ЈСП), ЈП Паркови и зеленило и ЈП Улици и патишта. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични

Со новата реконструкција на позиции во градските претпријатија се назначени нови директори и тоа на ЈСП Драги Кушовски, ЈП Паркови и зеленило Мартин Ангеловски ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје попладнево информира дека сменети се директорите на три скопски јавни претпријатија. Драги Кушовски ќе биде нов директор на ЈСП „Скопје“, Мартин ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовска продолжува да менува директори во јавните претпријатија кои се под нејзина недлежност. Денеска се поставени нови директори во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска назначи нови директори на дел од јавните претпријатија под надлежност на Градот. „Со новата реконструкција на ...
| | веќе видена | слични

Оној што ќе ја води државата треба да си ги исполни ветувања, а дел од нив се поврзани со локалната самоуправа. Сметаме дека средствата ќе се распределуваат ...
| | веќе видена | слични

„Секако, бидејќи неопходно е за граѓаните, оној кој ќе ја води државата да го прави тоа на одговрен начин и најважно од се, базирано на дадените ветувања, да ...
| | веќе видена | слични

Веќе 6 месеца ДПМНЕ во Советот на Град Скопје не ги гласа Програмите за работа на јавните претпријатија под надлежност на Градот. Jавните претпријатија без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 779 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 416 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ДАРКО КОСТОВСКИ ЌЕ ТРЧА ЗА БУТЕЛ ИЛИ ГРАД СКОПЈЕ? Еве дали е заинтересиран да стане татко на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: