ПЕКОЛЕН ДЕН: Денеска и во наредниве денови температура до 40 степени, освежување со дожд се очекува в недела попладне


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во ...
| | веќе видена | слични

Почитувани мои, променливо, но посвежо време ќе имаме и утре. Ќе има и локална појава на повремен пороен дожд и грмежи, но сепак условите за силно невреме за ...
| | веќе видена | слични

УХМР издаде метеоаларм со предупредување според кое половина од Македонија е во жолта фаза. Променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, особено во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нестабилна воздушна маса од запад и северозапад е навлезена во Скопската котлина, а во моментов подрачјето на Тетово е зафатено од интензивен пороен дожд и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Олуен ветер проследен со силен дожд и грмежи го зафатија Скопје повторно попладнево. Како што најавија синоптичарите, до крајот на денот ќе има нестабилност ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе се задржи променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови од државава. Локално ќе има услови за краткотрајно ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕКОЛЕН ДЕН: Денеска и во наредниве денови температура до 40 степени, освежување со дожд се очекува в недела попладне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: