Николоски: Ќе се укине Фондот за иновации, таму ќе има сериозна истрага


Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
| | веќе видена | слични

Сега веќе новиот премиер Христијан Мицкоски, веднаш по изборната победа најави поволно задолжување од една европска држава за милијарда евра, а реакциите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура , заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер заемот од една милијарда евра го најави веднаш по победата на парламентарните избори на 8 мај.Идниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата влада на Македонија ќе добие заем од Унгарија од една милијарда евра по исклучително поволни услови, објавија унгарските, а пренесоа повеќе македонски ...
| | веќе видена | слични

Заемот од една милијарда евра што новата влада на Македонија ќе го добие од Унгарија, е најголемиот што владата на Будимпешта некогаш го одобрила некому откако ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и предлог за министер во Министерство за транспорт, Александар Николоски во своето гостување во вестите на Канал 5 телевизија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во однос на Бугарија ние сме кажале дека уставни измени под бугарски дикат нема да има. Ние јасно во нашата програма ставивме кои се нашите позиции. Нашите ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 1022 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон изјави дека е уверен дека американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп ќе помогне да се стави крај на војната ...
сите 437 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 160 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Ќе се укине Фондот за иновации, таму ќе има сериозна истрага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: