Хагари: Хамас не може да се уништи


Стотици ултраортодоксни мажи неколку часа го блокираа главниот автопат во централен Израел, во знак на протест против одлуката на Врховниот суд со која им се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Израел доби американска безбедносна помош во вредност од 6,5 милијарди долари од 7 октомври минатата година кога започна војната против исламистичкиот Хамас, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во извештајот на весникот се наведува дека речиси половина од оваа помош е добиена во мај, седум месеци по почетокот на војната во Појасот Газа.Неименуван ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант предупреди за време на посетата на Вашингтон дека израелската армија е способна „да го врати Либан во камено време“ ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави му дадоа на Израел помош од 6,5 милијарди долари од почетокот на војната на Блискиот Исток на 7 октомври, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

За време на неговата посета на Вашингтон, израелскиот министер за одбрана Јоав Галант го истакна капацитетот на Израел да му нанесе сериозна штета на Либан во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, за време на неговата посета на американскиот главен град Вашингтон, предупреди дека израелската армија е способна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израел и САД остануваат обединети и покрај нивните разлики, изјави израелскиот министер за одбрана, Јоав Галант во Вашингтон каде што разговараше со неговиот ...
| | веќе видена | слични

Осврнувајќи се на критиките за американската испорака на оружје од премиерот Бенјамин Нетанјаху, Галант рече: „Во секое семејство, а ние го сметаме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 189 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хагари: Хамас не може да се уништи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: