СЕБ Глобал Платформ Скопје: Регионалната берза за малите и средните претпријатија отвора поширок пазар


Компанијата СЕБ Глобал Платформ Скопје, денеска, ја промовираше првата Регионална Берза за поддршка на малите и средните претпријатија во Македонија. Идејниот ...
| | веќе видена | слични

Во колкава мера најавените инвестиции во енергетскиот систем ќе успеат да ја приближат нашата држава до што поголема енергетска независност? Познавачите на ...
| | веќе видена | слични

Скопје во 2028 година треба да биде „Европска претстолнина на културата“, но, од друга страна, културните институции што се во надлежност на Град Скопје ...
| | веќе видена | слични

Со стартувањето на иницијативата Отворен Балкан, регионот се наоѓа на пресвртница која ветува значителни економски придобивки, особено во сферите на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 9 минути На сметководството во Македонија му претстојат крупни промени, кои ќе стартуваат од почетокот на идната година. По 15-годишен застој ...
| | веќе видена | слични

Во време кога многу граѓани ја напуштаат земјата во потрага по подобар живот во странство, иронично е дека побарувачката за станови во главниот град не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија да биде енергетски независна – ова е главната амбиција на идната министерка за енергетика, Сања Божиновска. Таа уверува дека во следните четири ...
| | веќе видена | слични

Амбициозни планови и стратегии, но и исто толку предизвици. Идната министерка за енергетика Сања Божиновска ќе се обиде да го постигне она во што ниедна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп кој вчера за прв пат се појави на партиски митинг по официјализирање на кандидатурата од републиканската партија, изјави дека немало никакво ...
сите 472 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи информира дека кај Јасен гаснењето е отежнато поради непристапниот терен во околината на селата Тажево и Брезница во Општина ...
сите 314 | | | веќе видена

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп изјави дека пред неговиот говор на митинг во Пенсилванија минатата ...
сите 337 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 316 | | | веќе видена

На 20.07.2024 во 11.30 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на с.Трапчин Дол, кичевско, се ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕБ Глобал Платформ Скопје: Регионалната берза за малите и средните претпријатија отвора поширок пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: