Вучиќ- Лајчак: Враќањето на дијалогот лежи во итното формирање на ЗСО


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека имал отворен и фер разговор со специјалниот претставник на Европската унија за дијалог меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Белград и Приштина мора да се заложат за решавање на проблемот во рамките на дијалогот предводен од ЕУ, порача американскиот помошник државен секретар за ...
| | веќе видена | слични

Овој Европски совет е особено важен бидејќи со украинскиот претседател Володимир Зеленски ќе потпишеме договор за безбедносните обврски на Европската Унија кон ...
| | веќе видена | слични

Тој наведе дека неспроведувањето на претходните договори е изгубена можност за двете страни, јави дописникот на МИА од Белград. Џејмс О'Брајан рече дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави во Брисел дека билатералната средба со претставниците на ЕУ, високиот комесар за надворешна политика ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај изјави дека не очекува никаков резултат од денешната средба меѓу косовскиот премиер, Албин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ- Лајчак: Враќањето на дијалогот лежи во итното формирање на ЗСО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: