Се трага по седум непалски работници кои работеле во Скопје

Дваесет и шестгодишен скопјанец е приведен, бидејќи денеска во централното градско подрачје, со употреба на физичка сила одзел златен ланец од К.А. (55) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Завчера во 13.00 часот во Полициската станица Аеродром, А.С.(26) од Скопје пријавил од местото каде престојувал се оддалечил П.Г.(28) од Непал, со престој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 301 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Димитар Главчев при обраќање на самитот во Вашингтон, по средбата со македонскиот премиер Христијан Мицкоски, зборувајќи за спуштање на ...
сите 332 | | | веќе видена

Влезот на Украина во НАТО би предизвикал глобален конфликт, изјави денеска словачкиот премиер Роберт Фицо. „Ги разбирам желбите на Украина, таа е суверена ...
сите 243 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им порачал на сојузниците дека треба да ги укинат сите ограничувања на Киев да изврши удари со долг дострел врз цели ...
сите 279 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 45 | | | веќе видена

Вчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 09.07.2024 околу 23.40 часот во Дом за стари лица на подрачјето на Кисела Вода, Т.К.(47) од Скопје ...
сите 179 | | | веќе видена

Граѓаните велат не паметат кога последно било толку нечисто, а вината ја гледаат и кај комуналците и кај несовесните граѓани. Многу, претерано, пикавци, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се трага по седум непалски работници кои работеле во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: