Во сабота собраниска седница за избор на новата Влада


5 копии

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Клучно е дека повторно државата се враќа на шини и она што беше кажано, ќе се покаже дека ќе има дела, а не зборови. Делата остануваат. Премиерот Христијан ...
| | веќе видена | слични

Им благодарам на сите пратеници за нивните забелешки, критики, анализи. Искрено имав лични дилеми дали да се осврнувам на нападите од опозицијата од текот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Христијан Мицкоски во своето експозе пред гласањето за новата Влада рече дека во првите сто дена Владата ќе има напорна работа, дека ќе работи на ...
| | веќе видена | слични

Македонија повторно твоја, Македонија повторно горда. Седум години го чекавме овој момент, моментот кога народот конечно јасно и гласно, недвосмислено и со ...
| | веќе видена | слични

Ова е голем ден, ВМРО-ДПМНЕ ќе формира влада, а голем ден и затоа што после толку години борба ќе имаме прилика да докажеме дека не сме сите исти. Досегашната ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт вечерва ја напушти собраниската седница на која се дебатира за изборот на нова влада. Блерим Беџети, координаторот на пратеничката група рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 172 | | | веќе видена

Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот, истакнал меѓу другото, грчкиот премиер ...
сите 295 | | | веќе видена

Полска, Германија и балтичките членки на Европската унија бараат унгарскиот премиер Виктор Орбан да биде „отстранет од претседателството на Унијата“, пишува ...
сите 194 | | | веќе видена

Руте се познава со поранешниот американски претседател Доналд Трамп со години, а многумина очекуваат дека би можел да го заузда доколку победи на ...
сите 288 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 88 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука и УНИЦЕФ ќе ја продолжат досегашната плодна соработка насочена кон обезбедување квалитетно образование на секое дете, ...
сите 191 | | | веќе видена

Maкедонското друштво „Илинден“ од Тирана, Албанија изнесе Декларација за пописните резултати во земјата. Македонско друштво утврди Декларација против ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во сабота собраниска седница за избор на новата Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: