Убиство или самоодбрана? - За што ќе одговара жената што ги уби сопругот и свекорот?

Ја осомничи за убиство со умисла, но од истрагата ќе зависи за што ќе биде обвинета 36 годишната жена која со нож ги усмрти сопругот и свекорот. Од Јавното ...
| | веќе видена | слични

Среда, 16.03.2022 година, 8 часот наутро. Невенчаниот сопруг, по претходна расправија, ја удира сопругата со бокс во левото око, а попладнето околу 16 часот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет и шестгодишната жена, жртва на семејно насилство, која ги уби својот сопруг и свекорот во семејната куќа во Кратово доби правна помош и адвокатска ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на адвокатот Христијан Георгиевски ќе ја брани 33-годишната кратовчанка која со нож ги уби својот сопсруг и свекор. Тој за „Телма“ вели дека ...
| | веќе видена | слични

Што значи да се биде жена-инспектор за семејно насилство? Каква е обврската кога ќе се соочите, од една страна со жртвите, а од другасо насилниците, имајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 966 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 140 | | | веќе видена

Попладнево Дебарско го зафати невреме проследено со силен дожд, ветер, град и електрични празнења. Улиците беа преполни со вода, има паднати гранки од неколку ...
сите 135 | | | веќе видена

Топлото време негативно влијае врз земјоделството. Почвата поизразено ја губи влагата, а културите се принудени интензивно да транспирираат. При недостиг на ...
сите 257 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Словачка нема да ги бојкотира активностите на Унгарија за време на нејзиното претседавање со ЕУ, затоа што не гледа причина за казнување на една членка на ЕУ ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиство или самоодбрана? - За што ќе одговара жената што ги уби сопругот и свекорот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: