Голем пожар во близина на селото Марвинци


4 копии

На Ада Циганлија синоќа, по полноќ, дошло до пожар кога приватен сплав се запалил во реката. Според неофицијални информации, пожарот бил пријавен околу 2 часот ...
| | веќе видена | слични

Во 10 часот утрово е локализиран пожарот во Општина Ново Село на планината Огражден кај место викано „Хаџиица“, информира Регионалниот центар за управување со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Интервенираат пожарникарите од ТППЕ Свети Николе со четири пожарникари и две противпожарни возила, како и дел од мештаните со неколку трактори за одржување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 933 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 140 | | | веќе видена

Попладнево Дебарско го зафати невреме проследено со силен дожд, ветер, град и електрични празнења. Улиците беа преполни со вода, има паднати гранки од неколку ...
сите 140 | | | веќе видена

Топлото време негативно влијае врз земјоделството. Почвата поизразено ја губи влагата, а културите се принудени интензивно да транспирираат. При недостиг на ...
сите 257 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Словачка нема да ги бојкотира активностите на Унгарија за време на нејзиното претседавање со ЕУ, затоа што не гледа причина за казнување на една членка на ЕУ ...
сите 137 | | | веќе видена

Синот на независниот претседателски кандидат на САД, Роберт Ф.Кенеди Џуниор, кој инаку е внук на познатиот Џон Ф. Кенеди, на Икс објави снимка од разговор меѓу ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем пожар во близина на селото Марвинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: