Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје


На 10-ти Јуни, Стартап Kлуб Скопјенаправи вистинска #СтартапРеволуција со финалниот настан „Ден на инвеститори“. На овој настан, инвеститори имаа можност да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес, со прес-конференција беше одбележан почетокот на новиот проект Бизнис Лидер, во организација на компанијата Евентика заедно со Таргет Груп како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Групацијата Лимак продолжува со континуирана поддршка за девојките и младите жени кои студираат на електротехничките, машинските, градежните и факултетите за ...
| | веќе видена | слични

Студентките кои беа дел од оваа студиска посета беа поделени во неколку групи во зависност од факултетот од кој доаѓаат – машинска, електро-техничка и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фонтаната Лотос во Градскиот парк во Скопје, која е урбан симбол на дружење, заедништво и солидарност на голем број генерации млади, е главната инспирација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вештачката интелигенција има огромен потенцијал да трансформира различни индустрии и да влијае на сите аспекти од нашиот секојдневен живот, од автоматизација ...
| | веќе видена | слични

На првиот ден од летото, новиот банкарски пакет за млади Halk EZ ја најавува сезоната на изненадувања и подароци за своите корисници. Концерти, фестивали, кино ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 324 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 333 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 353 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: