Втор производствен погон на фабриката „Киел Македонија“ во ТИРЗ Тетово


Повеќе светски реноминари медими како Washington post, AP, Reuters, ABC известија за мега проектот кој го најави македонската влада за изградба на најголемата ...
| | веќе видена | слични

Реномираниот медиум „Вашингтон пост“ известува дека македонската влада во вторникот го објави проектот во соработка со инвеститорот за обновливи извори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

инистерката за финансии Гордана Димитриеска-Кочоска присуствуваше на промоцијата на проектот за изградба на ветерен парк со капацитет од 400 МW, инвестиција на ...
| | веќе видена | слични

Најавата за изградба на нов ветерен парк во Македонија, и официјалната промоција на инвестицијата која би требало да почне да се гради на крај на следна година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Разликата меѓу влада на СДСМ и влада на ВМРО-ДПМНЕ е баш способноста и неспособноста на СДСМ да се спроведат декларираните цели, без разлика дали тоа му се ...
| | веќе видена | слични

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Клековски, во емисијата Само Вистина на Канал 5 ТВ, изјави дека разликата меѓу влада на СДСМ и влада на ВМРО-ДПМНЕ е токму ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор производствен погон на фабриката „Киел Македонија“ во ТИРЗ Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: