ФАКТОР АНАЛИЗА: Дали требаше да поскапи лебот? Еве колку заработуваат најголемите пекарници во Македонија


Mелничко пекарската агроиндустрија веќе објави дека за нешто над 10 отсто е поскапен лебот поради тоа што има зголемување на цената на суровините на берзите, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за енергетика, рударство и миниреални суровини го изрази своето задоволство од незначителната промена на цената за електрична енергија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски информираше дека цената на струјата кај домаќинствата, од 1 јули ќе се зголеми за 0,4 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на РКЕ Марко Бислимоски, посочи дека со ова за 88 проценти од домаќинствата кои што влегуваат со потрошувачка во прв и втор блок нивниот трошок ...
| | веќе видена | слични

За најголем дел од домаќинствата, поскапувањето на електричната енергија нема да биде ни половина процент, рече Марко Бислимоски, претседател на Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази од Тетово заради основано сомнение дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР АНАЛИЗА: Дали требаше да поскапи лебот? Еве колку заработуваат најголемите пекарници во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: