УКРАИНА Е ПРЕД БАНКРОТ Не успеа да реструктуира долг од 20 милијарди долари во еврообврзници

Украинската влада соопшти дека не успеала да постигне договор со група странски кредитори, меѓу кои се финансиските гиганти БлекРок и Пимко, за реструктуирање ...
| | веќе видена | слични

Парите се всушност камати од замрзнатиот руски имот. Од одамна постојат планови за тие пари да се „пренасочат“ кон Киев. Советот на ЕУ сега, со противење на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ одобрија воена помош во вредност од 1,4 милијарди евра за Украина, а пакетот првпат ќе биде финансиран ...
| | веќе видена | слични

На редовниот состанок на Советот на ЕУ, министрите за надворешни работи на 27 земји на ЕУ ја одобрија одлуката за трансфер на 1,4 милијарди евра од профитот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за надворешни работи на Европската унија во понеделникот во Луксембург се договорија за правна рамка за користење на приходите од замрзнатите руски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за надворешни работи на ЕУ во Луксембург се договорија за правна рамка за користење на приходите од замрзнатиот руски имот за помош на Украина, ...
| | веќе видена | слични

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија во понеделникот го потврдија 14. пакет санкции против Русија на состанокот во Луксембург, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот премиер Денис Шмихал и првиот заменик генерален директор на Меѓународниот монетарен фонд Гита Гопинат разговараа за обезбедување на Украина со 2,2 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сметаме на поддршката од Бордот на директори на ММФ на крајот на овој месец, чија одлука ќе и донесе на Украина 2,2 милијарди долари во рамките на програмата ...
| | веќе видена | слични

Русија има „значителни количини“ западни средства и имоти на своја територија, кој би можел да биде предмет на реципрочни мерки ако Западот го искористи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 350 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

МАЛОЛЕТНИЦИТЕ БИЛЕ ПИЈАНИ И СЕ ПОВРЕДИЛЕ ДУРИ КРШЕЛЕ ИНВЕНТАР Полицијата попладнево информираше дека целосно е расчистен случајот со четирите малолетници од ...
сите 135 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УКРАИНА Е ПРЕД БАНКРОТ Не успеа да реструктуира долг од 20 милијарди долари во еврообврзници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: