Промовирана првата Регионална Берза за поддршка на мали и средни претпријатија во Македонија


Компанијата СЕБ Глобал Платформ Скопје, денеска, ја промовираше првата Регионална Берза за поддршка на малите и средните претпријатија во Македонија. Идејниот ...
| | веќе видена | слични

„Тоа пред нас отвора сериозни обврски пред почетокот на пристапните преговори да направиме дополнителни напори за интензивирање на активностите, особено во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тезата дека во процесите на дигитализација, зелената агенда и циркуларната економија, почнувајќи од 2021 година, секоја земја бележи различен степен на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегацијата на Народното собрание на Србија денеска ја напушти Меѓупарламентарната конференција „Предности на Берлинскиот процес: посебен фокус на заедничкиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Европската инвестициска банка (ЕИБ) има намера да ги зголеми инвестициите во европскиот одбранбен сектор, со тоа што ќе инвестира уште шест милијарди евра во ...
| | веќе видена | слични

Тоа го најави претседателката на ЕИБ, Надија Калвињо според која, меѓу областите во кои банката инвестира се производството на дронови и сателити, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 79 | | | веќе видена

Црногорскиот пилот капетан Ненад Дубљевиќ на македонски јазик „рапортираше“ за неговото учество во гасењето на пожарите, при врачувањето на благодарници и ...
сите 248 | | | веќе видена

Во текот на попладневните часови силно невреме зафати повеќе делови на Србија. Најпогодени беа Горњи Милановац, Љиг и Обреновац. Како што може да се види на ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирана првата Регионална Берза за поддршка на мали и средни претпријатија во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: