Три земји ја потпишаа декларацијата за мир во Украина, а потоа го повлекоа потписот

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за почеток на преговори со Русија за прекин на непријателствата ќе ја донесе Украина. Оваа изјава ја даде координаторот за стратешки комуникации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца клучни советници на Доналд Трамп му изработиле план за ставање крај на војната во Украина кој се базира на прекинување на воената помош се додека Киев ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Двајца клучни советници на Доналд Трамп претставиле план за ставање крај на руската војна во Украина – доколку победи на претседателските избори – во кој има ...
| | веќе видена | слични

„Целта на нашата поддршка не е да го направи НАТО страна во Конфликтот. Станува збор за овозможување на Украина да се одбрани. Тоа е основно правило кое е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Двајца од клучните советници на Доналд Трамп му претставија план за ставање крај на руската војна во Украина – доколку победи на претседателските избори – што ...
| | веќе видена | слични

Двајца блиски советници на поранешниот американски претседател Доналд Трамп му претставија план за ставање крај на руската војна во Украина, доколку победи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 170 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три земји ја потпишаа декларацијата за мир во Украина, а потоа го повлекоа потписот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: