Бислимоски: Најголемите пекарски компании се законски обврзани да обезбедуваат струја на слободниот пазар


Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски, коментирајќи го ставот од претставници од пекарската индустрија дека тие во голем дел ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Регулаторната комисија за енергетика денеска на прес-конференција се очекува да ја соопшти новата цена на електричната енергија за домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на РКЕ Марко Бислимоски вчера изјави дека ќе нема ценовен шок и оти просечната цена на електричната енергија за домаќинствата нема да биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски вечерва изјави дека нема да има ценовни шокови кај електричната енергија, односно дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните да бидат спокојни, зголемување на цената на електричната енергија нема да има и тоа очекувам да го потврди Регулаторната комисија за енергетика, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Решението за поевтина струја е левичарско и струјата може да биде поефтина само доколку е под ,,капата” на државата – ова е ставот што го истакна пратеникот од ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во Собранието по скратена постапка беа изгласани измените и дополнувањата на Законот за енергетика поднесени од ВМРО-ДПМНЕ. Измените беа усвоени со 84 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собранието попладнево во рамки на 8-та седница едногласно со 84 гласа „за“ го донесе Законот за дополнување на Законот за енергетика со што ќе се спречи ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за економски прашања, труд и енергетска политика на денешната седница одлучи Предлог законот за дополнување на Законот за енергетика, по скратена ...
| | веќе видена | слични

Со 84 гласа ЗА, и ниту еден против и воздржан, Собранието го донесе Законот за дополнување на Законот за енергетика што го најави ВМРО-ДПМНЕ, за да се спречи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека партиската конвенција ќе се одржи од 19 до 22 август во Чикаго. Харис веќе одржува предизборни митинзи, а нејзината кампања соопшти дека од неделата ...
сите 614 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на политичката партија Левица, Амар Мециновиќ, на Седницата за избор на заменици министри, истакна дека во составот на актуелната ...
сите 123 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија најостро се спротиставува на барањето на Стопанската комора на Северна Македонија да се разгледува Законот за недела ...
сите 38 | | | веќе видена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.И.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. На ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Најголемите пекарски компании се законски обврзани да обезбедуваат струја на слободниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: