Лугалиу: За 70 отсто намален увозот на стоки од Србија

4 копии

Судот во Мајами, во американската сојузна држава Флорида, го осуди поранешен водач на озлогласената банда на Хаити „400 Мавозо“, Џермејн Џоли на 35 години ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и тригодишен маж со иницијали Д.Г., од Косово, бил уапсен од граничната полиција на аеродромот во Тирана, додека се обидувал да ја напушти државата. - ...
| | веќе видена | слични

- Од контролата преку скенерот, во неговата чанта, пронајдено и како материјален доказ е одземено eдно огнено оружје, пиштол со борбена муниција. Косовскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лугалиу: За 70 отсто намален увозот на стоки од Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: