Ќе поскапат сите пекарски производи доколку се зголеми цената на електричната енергија


Очекувањата за корекција на цената на електричната енергија, деновиве ги натера производителите на прехрамбени производи да прават калкулации дали и колку ...
| | веќе видена | слични

Новата цена на електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи која ќе важи од 1 јули се очекува да биде соопштена во текот на денов од страна на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски вечерва изјави дека нема да има ценовни шокови кај електричната енергија, односно дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните да бидат спокојни, зголемување на цената на електричната енергија нема да има и тоа очекувам да го потврди Регулаторната комисија за енергетика, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Решението за поевтина струја е левичарско и струјата може да биде поефтина само доколку е под ,,капата” на државата – ова е ставот што го истакна пратеникот од ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во Собранието по скратена постапка беа изгласани измените и дополнувањата на Законот за енергетика поднесени од ВМРО-ДПМНЕ. Измените беа усвоени со 84 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Собранието попладнево во рамки на 8-та седница едногласно со 84 гласа „за“ го донесе Законот за дополнување на Законот за енергетика со што ќе се спречи ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за економски прашања, труд и енергетска политика на денешната седница одлучи Предлог законот за дополнување на Законот за енергетика, по скратена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со 84 гласа ЗА, и ниту еден против и воздржан, Собранието го донесе Законот за дополнување на Законот за енергетика што го најави ВМРО-ДПМНЕ, за да се спречи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 175 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 184 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе поскапат сите пекарски производи доколку се зголеми цената на електричната енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: