Шестдневна работна недела во Грција – премиерата на 1 јули

Германија ја тестира четиридневната работна недела во 45 компании. Има позитивни ефекти кај работниците. Некои од бизнисите кои ја тестираа четиридневната ...
| | веќе видена | слични

Неколку германски компании учествуваат во досега најголемото истражување во Германија за воведување на четиридневна работна недела, објави денеска Дојче веле. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познат е исходот од овогодинешното повеќемесечно тестирање на четиридневната работна недела во 45 германски компании со различни дејности. Некои од бизнисите ...
| | веќе видена | слични

Летната сезона е во полн ек, а со тоа и времето на сезонски вработувања. За оние кои сè уште бараат и сè уште немале шанса, останува уште малку време да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Речиси во сите европски земји целта е да се има пократка, четиридневна работна недела, но во Грција владата одлучи да ја продолжи неделата на 6-ти работен ден ...
| | веќе видена | слични

Од јули во Грција може да се работи шест, наместо седум дена во неделата. Грчката влада им дава можност на работодавците да воведат шестдневна работна недела, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шестдневна работна недела во Грција – премиерата на 1 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: