„ЦРВЕНИ ЗНАМЕНЦА“: Ова се знаци дека треба да си дадете отказ и да барате нова работа

Ниска плата, лоши услови за работа, чести конфликти во работната средина. Анкетиравме неколку граѓани и тие велат дека токму ова се причините поради кои давале ...
| | веќе видена | слични

Додека многу Македонци размислуваат да се иселат од Македонија, Натали Георгиева има поинаква животна приказна. Таа лани се врати во земјава со најблиските. ...
| | веќе видена | слични

На членовите на тимот на Кам им се обезбедени конкурентни плати, како и голем број бенефиции и поволности. Компанијата овозможува обука и развој кои се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Компанијата КАМ од мај годинава ја зголеми платата на вработените во маркетите во просек за 22 отсто. Задоволството на вработените директно влијае врз ...
| | веќе видена | слични

„Бев студент што не учи кампањски, туку редовно и факултетот ми беше приоритет, па успеав навреме да ги положам сите предмети преку колоквиуми и да го завршам ...
| | веќе видена | слични

Замислете да одите на работа или на факултет со велосипед - полесно поминувате низ градскиот сообраќај, не треба да се мачите со барање паркинг или во ...
| | веќе видена | слични

Македонската уметница Александра Ацеска, по потекло од Прилеп, која дипломирала и магистрирала на Факултетот за ликовни уметности при УКИМ во Скопје, веќе ...
| | веќе видена | слични

Како да се усогласи сè поизразениот меѓугенерациски јаз е уште едно важно барање што се поставува пред денешните лидери. Во тоа може да им помогне големото ...
| | веќе видена | слични

Давид Стоилковски од Скопје, 22 годишен студент на Филолошкиот Факултет „Блаже Конески“ имал можност како волонтер да замине на островот Аруба, место каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 380 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЦРВЕНИ ЗНАМЕНЦА“: Ова се знаци дека треба да си дадете отказ и да барате нова работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: