АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ: Стоиљковиќ јавно да се изјасни за признавање на Косово, да се огради од Путин и Вучиќ


Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бришењето на балансерот е по препорака на скрнинг процесот на ЕУ, а тезите дека со тоа им се одземаат права на заедниците се неточни и доаѓаат од политичари ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Надвор од законот е да има прв вицепремиер, но во коалицијата имаме џентлменски договор тоа да биде Изет Меџити, изјави премиерот Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за екологија, Изет Меџити денеска потврдил дека Мухамет Амети ќе биде нов заменик-министер во Министерството за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични

ДУИ му порача на премиерот Христијан Мицкоски да го прочита Деловникот за работа на Владата пред да коментира дека функцијата прв вицепремиер Артан Груби ја ...
| | веќе видена | слични

Изет Меџити е прв вицепремиер, но таа функција е според џентлменскиот договор, бидејќи во Законот за влада таква функција не постои, изјави премиерот Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ: Стоиљковиќ јавно да се изјасни за признавање на Косово, да се огради од Путин и Вучиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: