(Видео) Спасовски: Каде што има големи ветувањата, одете со мала торба, предлогот за влада е без план во економијата и стратешките цели


Од она што денеска беше соопштено во јавноста при поднесувањето на предлогот за работа и состав на новата Влада јасно е дека не постои јасен план во делот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Клучно е дека повторно државата се враќа на шини и она што беше кажано, ќе се покаже дека ќе има дела, а не зборови. Делата остануваат. Премиерот Христијан ...
| | веќе видена | слични

Им благодарам на сите пратеници за нивните забелешки, критики, анализи. Искрено имав лични дилеми дали да се осврнувам на нападите од опозицијата од текот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Христијан Мицкоски во своето експозе пред гласањето за новата Влада рече дека во првите сто дена Владата ќе има напорна работа, дека ќе работи на ...
| | веќе видена | слични

Македонија повторно твоја, Македонија повторно горда. Седум години го чекавме овој момент, моментот кога народот конечно јасно и гласно, недвосмислено и со ...
| | веќе видена | слични

Ова е голем ден, ВМРО-ДПМНЕ ќе формира влада, а голем ден и затоа што после толку години борба ќе имаме прилика да докажеме дека не сме сите исти. Досегашната ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт вечерва ја напушти собраниската седница на која се дебатира за изборот на нова влада. Блерим Беџети, координаторот на пратеничката група рече ...
| | веќе видена | слични

„За прв пат после 10 избори и реконструкции на влади во изминативе 7 години имам можност и чест да зборувам за предлог за Влада и нејзина програма. ...
| | веќе видена | слични

„На Македонија не и е потребен рестарт, на Македонија и е потребно фабричко ресетирање. 7 години граѓаните на Македонија го чекаа денешниот ден, овој свечен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Спасовски: Каде што има големи ветувањата, одете со мала торба, предлогот за влада е без план во економијата и стратешките цели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: