Македонските винарии се закитија со 162 награди на 13 Балкански меѓународен натпревар и фестивал за вино

6 копии

Голем успех на македонските винарии постигнат на 13-тиот Balkans International Wine Competition and Festival, што се одржа оваа година во две држави Турција и ...
| | веќе видена | слични

Кавадарци четири дена пулсираше во ритамот на музиката и танцот. Покрај големата возбуда предизвикана од натпреварувачкиот дух во една голема конкуренција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во убавиот амбиент на амфитеатарот ,,Галерија на отворено” при Домот на култура ,,Илинден” во општина Илинден, се одржа 10-тиот меѓународен фолклорен фестивал ...
| | веќе видена | слични

Ако некој ме праша кои вина ми се омилени, имам еден навистина долг „вински диџеј сет“. Веќе можам да кажам дека сум испробала голем број вина од македонските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во силна винска конкуренција со над 1.200 вински етикети презентирани од винариите на 16 држави учеснички, македонските винарии на 13 Балкански меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 326 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 273 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 331 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските винарии се закитија со 162 награди на 13 Балкански меѓународен натпревар и фестивал за вино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: