Бојан Стојановски: Наскоро закони за помали даноци и поголеми пензии


Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојановски, во емисијата „Студио 10“ на ТВ24 најави дека првите законски предлози на новото владеачко мнозинство ќе бидат оние ...
| | веќе видена | слични

„Од она што можам да видам дека и со оној првичен буџет којшто е поминат за оваа година недостасуваат околу 2,5 милијарди денари. Ќе имаме најверојатно две ...
| | веќе видена | слични

Пензионерите од октомври ќе добијат по 2.500 денари зголемување на пензиите, без оглед на висината на пензијата. Вториот дел од најавеното линеарно зголемување ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Министерката за образование и наука, Весна Јаневска денеска изјави дека ќе има учебници за учениците во новата учебна година која започнува во септември. "Да, ...
| | веќе видена | слични

Најави две линеарни зголемувања и тоа со нивелирањето во септември и уште едно во март.  -Апсолутно. И од она што можам да видам дека и со оној првичен буџет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Секогаш е задоволство да се биде дел од нешто убаво, нешто што започнува да се гради. Трет ден уште едно ветување исполнето пред граѓаните, граѓаните во ...
| | веќе видена | слични

-Да, ќе има за основно и за средно во најголем дел ќе ги имаат учебниците, изјави Јаневска која беше на поставување камен темелник на основно училиште во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 320 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 299 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 71 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 388 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојан Стојановски: Наскоро закони за помали даноци и поголеми пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: