БАКАРОТ ВО КРИЗА Цената цел месец паѓа

4 копии

Цените на нафтата се стабилизираа над нивото од 85 долари на меѓународните пазари во понеделникот, бидејќи посилниот долар ги неутрализираше проценките за ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи во понеделник претпладнето се тргува внимателно, а најважните индекси забележаа само мали промени, додека инвеститорите се фокусирани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На глобалните берзи цените на нафтата минатата недела пораснаа, вторпат по ред, за приближно 3 отсто, бидејќи трговците очекуваат зголемување на побарувачката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАКАРОТ ВО КРИЗА Цената цел месец паѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: