АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ФАВОРИЗИРАЛА НЕВРАБОТЕНИ Проектите од Скопје и од Западна Македонија добивале двојно повеќе пари


Агенцијата за вработување исплаќала пари по програми без да утврди ранг-листа на лицата кои конкурирале за тие програми (според правилото „прв дојден, прв ...
| | веќе видена | слични

Реализацијата на Прочистителната станица во Скопје и по 10 години не е подготвена за реализација, утврдија државните ревизори. Тие укажуваат дека поради ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на систем за управување со јавни инвестиции и непреземањето на корективни мерки предизвикуваат застој и бавна динамика на реализација на стратешките ...
| | веќе видена | слични

Од 24 предвидени стратешки проекти во вредност од речиси 4 милијарди евра, државата завршила само еден. Ова е заклучокот од последниот извештај на Државниот ...
| | веќе видена | слични

Поразителни податоци објави Државниот завод за ревизија, а во однос на ефективноста на преземените мерки на надлежните органи за заштита на критичните ...
| | веќе видена | слични

За 220 милиони евра скокнала вредноста на проектот за изградба на Коридор VIII од железничка инфраструктура кон исток, фаза 3 покажува последниот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Не постои база во која може да се види како се реализираат јавните инвестиции, а на терен проекти кои одамна требале да бидат готови „висат во воздух“, има и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата губи европски пари, плаќа високи износи за судски процеси започнати на арбитражни судови поради бавната реализација на капитални инвестициски проекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 323 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 324 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ФАВОРИЗИРАЛА НЕВРАБОТЕНИ Проектите од Скопје и од Западна Македонија добивале двојно повеќе пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: