Зголемените цени на храната во Грција го тенчат семејниот буџет

2 копии
2 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија, ССМ, ќе ги достави своите барања до новата влада, како што се зголемување на платите во приватниот и во јавниот сектор, и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Речиси во сите европски земји целта е да се има пократка, четиридневна работна недела, но во Грција владата одлучи да ја продолжи неделата на 6-ти работен ден ...
| | веќе видена | слични

Од јули во Грција може да се работи шест, наместо седум дена во неделата. Грчката влада им дава можност на работодавците да воведат шестдневна работна недела, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од јули во Грција ќе се работи 6 шест дена во неделата за одредени индустрии и производствени капацитети, како и бизниси кои работат 24/7. Со посебен закон на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемените цени на храната во Грција го тенчат семејниот буџет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: