Собранието ќе ја одржи петтата седница

10 копии

Советот донесе одлуки дека се неспорни пријавите на судиите Бетим Јахја, судија на Основен суд Тетово, Бранка Наумоска, судија на Основен кривичен суд Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Беа донесени и одлуки за престанок на повеќе судии поротници на Основен суд Струга поради истек на мандатот, а беа и избрани нови судии поротници во судот во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
12 копии

Собранието на денешната петта седница ги избра составите на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал. За претседател на Буџетскиот ...
| | веќе видена | слични

За заменик претседател на Буџетскиот совет е избрана Сања Лукаревска, претседателка на Комисијата за финансирање и буџет. Членови на Буџетскиот совет се Бојан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера, градоначалникот на Битола соопшти дека на првата следна седница на Советот на општина Битола, ќе поднесе иницијатива, за доделување награда од страна ...
сите 988 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и официјално ја прифати номинацијата за кандидат на претседателските избори на конвенцијата на Републиканската ...
сите 437 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 1002 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Низ диоптријата на светските медиуми: Осврт кон изборот (на Трамп) за носител на функцијата потпретседател на САД да биде сенаторот од Охајо Џеј-Ди Венс ...
сите 73 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп и словачкиот премиер Роберт Фицо биле нападнати поради нивните ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: