ДЗР: Од АВРСМ исплатени 2,8 милијарди денари – пари давани без контрола и рангирање


Време зa читање: 4 минути Oд вкупните расходи на Агенцијата за вработување во 2022 година се исплатени 42,62 отсто за остварување на правата од паричен ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на систем за управување со јавни инвестиции и непреземањето на корективни мерки предизвикуваат застој и бавна динамика на реализација на стратешките ...
| | веќе видена | слични

Од 24 предвидени стратешки проекти во вредност од речиси 4 милијарди евра, државата завршила само еден. Ова е заклучокот од последниот извештај на Државниот ...
| | веќе видена | слични

Поразителни податоци објави Државниот завод за ревизија, а во однос на ефективноста на преземените мерки на надлежните органи за заштита на критичните ...
| | веќе видена | слични

За 220 милиони евра скокнала вредноста на проектот за изградба на Коридор VIII од железничка инфраструктура кон исток, фаза 3 покажува последниот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Не постои база во која може да се види како се реализираат јавните инвестиции, а на терен проекти кои одамна требале да бидат готови „висат во воздух“, има и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата губи европски пари, плаќа високи износи за судски процеси започнати на арбитражни судови поради бавната реализација на капитални инвестициски проекти ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 10 минути Отсуството на систем за управување со јавни инвестиции и непреземањето на корективни мерки предизвикуваат застој и бавна динамика на ...
| | веќе видена | слични

Поради недостиг на систем за управување со јавните инвестии, но и поради непреземање мерки има застој и бавна реализација на стратешките инфраструктурни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЗР: Од АВРСМ исплатени 2,8 милијарди денари – пари давани без контрола и рангирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: