УКРАИНА НЕ МОЖЕ ДА ПОБЕДИ НА ФРОНТОТ Шокантна изјава на Марин Ле Пен

Преговорите со Русија се единствениот начин за решавање на конфликтот во Украина, со оглед на тоа што Киев не може да победи на бојното поле, смета Марин Ле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон предупреди дека државата би можела да се најде на раб на граѓанска војна доколку на претстојните парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој рече дека екстремно левичарската партија „Франција непобедлива“, како и крајнодесничарската партија „Национален собир“ на Марин Ле Пен, спроведуваат ...
| | веќе видена | слични

Макрон за подкастот на „Генерација направи сам“ изјави дека манифестот на екстремно десничарскиот Национален собир, предводен од Марин Ле Пен и новата млада ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон оцени дека победата на крајната левица или крајната десница на претстојните вонредни парламентарни избори може да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на француската десничарска партија Национален собир вели дека ќе ја измени минатогодишната контроверзна пензиска реформа доколку биде изгласан за ...
| | веќе видена | слични

Четирите главни левичарски партии во Франција, кои имаат за цел да го блокираат напредокот на екстремната десница, формираа сојуз за да водат единствена листа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група од 170 дипломати и поранешни дипломати денеска објави уводник во францускиот дневен весник Монд (Le Monde) во кој се залагаат против екстремната десница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Атентатот на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп, отвори многу прашања, особено поврзани со активностите на Тајната служба, која е задолжена ...
сите 307 | | | веќе видена

Таквата политика би можела да кулминира со американски притисок Украина да се согласи со условите на Владимир Путин и да бара мир со Русија, што би барало ...
сите 248 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 273 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 511 | | | веќе видена

Во следните два дена ќе се задржи многу топло време со максимални температури кои го дефинираат портокаловото ниво за опасност од високи температури, ...
сите 262 | | | веќе видена

Се почести се поплаките од граѓаните за нередовното собирање на сметот од градските улици кој освен што е извор на непријатна миризба, на овие температури ...
сите 113 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север, синоќа околу 22.00 часот, ги лишиле од ...
сите 291 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена

Милијардерот Илон Маск и менаџерот на хеџ-фонд милијардерот Кен Грифин донирале по 100.000 долари за кампања за собирање средства gofundme.com, формирана за ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УКРАИНА НЕ МОЖЕ ДА ПОБЕДИ НА ФРОНТОТ Шокантна изјава на Марин Ле Пен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: