Саркози: Макрон ја турка земјата во хаос

2 копии

Тој рече дека екстремно левичарската партија „Франција непобедлива“, како и крајнодесничарската партија „Национален собир“ на Марин Ле Пен, спроведуваат ...
| | веќе видена | слични

Макрон за подкастот на „Генерација направи сам“ изјави дека манифестот на екстремно десничарскиот Национален собир, предводен од Марин Ле Пен и новата млада ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон оцени дека победата на крајната левица или крајната десница на претстојните вонредни парламентарни избори може да ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека земјата би можела да се најде на раб на граѓанска војна ако на претстојните парламентарни избори победи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на француската десничарска партија Национален собир вели дека ќе ја измени минатогодишната контроверзна пензиска реформа доколку биде изгласан за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Можно е да има исклучително силни тензии“, изјави Дарманан за радиото РТЛ, додавајќи дека властите се подготвуваат за потенцијално „избувлива“ ситуација. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи на Франција Жералд Дарманен денеска изјави дека на денот на првиот круг од вонредните парламентарни избори можни се „многу силни ...
| | веќе видена | слични

Франција би можела да се соочи со граѓански немири и насилство поврзано со изборите, рече во понеделникот министерот за внатрешни работи Жералд Дарманин, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов преку видео изјава соопшти дека заедно со Главниот штаб за управување со кризи рано ...
сите 455 | | | веќе видена

Како што пренесе ДПА, Венс, сенатор од Охајо, се изјасни за мир и ставање крај на воената помош за Украина, рекол Лавров вчера во Обединетите нации во Њујорк. ...
сите 79 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 328 | | | веќе видена

„Стратешка цел на Владата е реализација на брза пруга Скопје – Солун и тоа е главен фокус на министерот. Тоа е една од основните визии на новиот министер и за ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саркози: Макрон ја турка земјата во хаос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: