ПРОМЕТОТ НА ИНДУСТРИЈАТА Е НАМАЛЕН ЗА 7% Кој сектор има најголем промет?

2 копии

Прометот во индустријата, вкупно, во април годинава во однос на април минатата година е намален за 7%, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во јавниот водовод минатата година биле зафатени и преземени 293 191 илјада метри кубни вода за снабдување, што е за 2,3 проценти помалку во однос на 2022 ...
| | веќе видена | слични

Од вкупното зафатено количество вода, најмногу вода, 63.4 проценти, е зафатено од изворски води, а најмалку, 1 процент, од езера. Како што објави денеска ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 19. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Во месец април во Охрид биле издадени 6 одобренија за градење, објави Државниот завод за статистика. Од нив 3 се на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 322 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 363 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОМЕТОТ НА ИНДУСТРИЈАТА Е НАМАЛЕН ЗА 7% Кој сектор има најголем промет?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: