Ако победи десницата: Дали се спрема егзодус во репрезентацијата на Франција?

Така е тоа кога ќе се вмеша политиката. Имено во последните неколку дена, во Франција наголемо се шпекулира дека ако на претстојните парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој рече дека екстремно левичарската партија „Франција непобедлива“, како и крајнодесничарската партија „Национален собир“ на Марин Ле Пен, спроведуваат ...
| | веќе видена | слични

Макрон за подкастот на „Генерација направи сам“ изјави дека манифестот на екстремно десничарскиот Национален собир, предводен од Марин Ле Пен и новата млада ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон оцени дека победата на крајната левица или крајната десница на претстојните вонредни парламентарни избори може да ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека земјата би можела да се најде на раб на граѓанска војна ако на претстојните парламентарни избори победи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на француската десничарска партија Национален собир вели дека ќе ја измени минатогодишната контроверзна пензиска реформа доколку биде изгласан за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Можно е да има исклучително силни тензии“, изјави Дарманан за радиото РТЛ, додавајќи дека властите се подготвуваат за потенцијално „избувлива“ ситуација. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи на Франција Жералд Дарманен денеска изјави дека на денот на првиот круг од вонредните парламентарни избори можни се „многу силни ...
| | веќе видена | слични

Франција би можела да се соочи со граѓански немири и насилство поврзано со изборите, рече во понеделникот министерот за внатрешни работи Жералд Дарманин, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако победи десницата: Дали се спрема егзодус во репрезентацијата на Франција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: