Во текот на една недела санкционирани 207 непрописно паркирани возила на територијата на општина Центар

6 копии

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 207 непрописно паркирани ...
| | веќе видена | слични

Училишните дворови во Тетово се пренаменија во паркинг простор. Плус паркинг место повеќе е повеќе од неопходно во градот каде во текот на летниот период кога ...
| | веќе видена | слични

На барање на Општина Битола, за да се намали сообраќајниот застој во услови кога има инфраструтурни интервенции врз улици и се гради топловодот, Советот на ...
| | веќе видена | слични

Битолскиот градоначалник Тони Коњановски побара советниците во општинскиот Совет час поскоро да дадат зелено светло за неговиот предлог за измена на Одлуката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 779 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 416 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 261 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во текот на една недела санкционирани 207 непрописно паркирани возила на територијата на општина Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: