Поголема европска интеграција на економиите, делегација на ССК на конгрес на Европската комора во Антверпен, Белгија


Во Антверпен на 17-тото издание на конгресот на Eurochambres од 12-14 јуни ,беше присутна делегација на Сојуз на стопански комори на Македонија предводена од ...
| | веќе видена | слични

„Визијата за раст на ‘Тиквеш’ се темели на извонредност во сѐ што правиме, на континуиран одржлив развој, следење и имплементација на светските стандарди и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во Винарската визба „Тиквеш“ од денес е во функција нова дигитализирана автоматска линија за полнење на вино во стаклена амбалажа. ...
| | веќе видена | слични

Винарската визба „Тиквеш“ продолжува да ги подигнува стандардите во винската индустрија во земјава и регионот. Во винарницата во Кавадарци свечено беше пуштена ...
| | веќе видена | слични

Како да се усогласи сè поизразениот меѓугенерациски јаз е уште едно важно барање што се поставува пред денешните лидери. Во тоа може да им помогне големото ...
| | веќе видена | слични

Во последно време македонскиот пазар на трудот се соочува со значителен недостиг на работна сила, што ги принудува газдите да преземат креативни мерки за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвестицијата во најновите технологии е значаен чекор напред и придонесува за подобрување на оперативната ефикасност, модернизација на операциите, унапредување ...
| | веќе видена | слични

Ниска плата, лоши услови за работа, чести конфликти во работната средина. Анкетиравме неколку граѓани и тие велат дека токму ова се причините поради кои давале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 323 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 324 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголема европска интеграција на економиите, делегација на ССК на конгрес на Европската комора во Антверпен, Белгија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: