Поранешниот претседател Франсоа Оланд се враќа во политиката

2 копии

Тој рече дека екстремно левичарската партија „Франција непобедлива“, како и крајнодесничарската партија „Национален собир“ на Марин Ле Пен, спроведуваат ...
| | веќе видена | слични

Макрон за подкастот на „Генерација направи сам“ изјави дека манифестот на екстремно десничарскиот Национален собир, предводен од Марин Ле Пен и новата млада ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон оцени дека победата на крајната левица или крајната десница на претстојните вонредни парламентарни избори може да ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека земјата би можела да се најде на раб на граѓанска војна ако на претстојните парламентарни избори победи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на француската десничарска партија Национален собир вели дека ќе ја измени минатогодишната контроверзна пензиска реформа доколку биде изгласан за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Можно е да има исклучително силни тензии“, изјави Дарманан за радиото РТЛ, додавајќи дека властите се подготвуваат за потенцијално „избувлива“ ситуација. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи на Франција Жералд Дарманен денеска изјави дека на денот на првиот круг од вонредните парламентарни избори можни се „многу силни ...
| | веќе видена | слични

Франција би можела да се соочи со граѓански немири и насилство поврзано со изборите, рече во понеделникот министерот за внатрешни работи Жералд Дарманин, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за BET News, на прашањето што ќе го натера да ја преиспита својата одлука да учествува во кампањата за реизбор, Бајден рече дека тоа ќе биде ...
сите 312 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на американскиот Секретар за внатрешна безбедност отвори истрага за начинот на кој Тајната служба го обезбедувала поранешниот претседател ...
сите 305 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 255 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 467 | | | веќе видена

Делови од Европа се под продолжен топлотен бран од почетокот на месецов, а се прогнозира дека жештините ќе продолжат уште две недели. Историските топлотни ...
сите 271 | | | веќе видена

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
сите 94 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот претседател Франсоа Оланд се враќа во политиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: