Поголема европска интеграција на економиите, делегација на ССК на конгрес на Европската комора во Антверпен Белгија


2 копии

Време зa читање: 3 минути Во Антверпен на 17-тото издание на конгресот на Eurochambres од 12-14 јуни, беше присутна делегација на Сојуз на стопански комори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Германците треба повторно да работат повеќе бидејќи германската економија бележи лоши резултати, смета баварскиот премиер Маркус Зедер, нагласувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера, градоначалникот на Битола соопшти дека на првата следна седница на Советот на општина Битола, ќе поднесе иницијатива, за доделување награда од страна ...
сите 899 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 148 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и официјално ја прифати номинацијата за кандидат на претседателските избори на конвенцијата на Републиканската ...
сите 135 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 42 | | | веќе видена

Тоа што го правам е дека ја исполнувам мојата христијанска должност. Ако сте на позиција, можете да делувате нештата да се влошат или лошите работи да се ...
сите 146 | | | веќе видена

Снабдувањето со електрична енергија во оние делови од Скопје кои повеќе од 10 часа немаат струја, се очекува да се нормализира за околу еден час, велат од ЕВН ...
сите 89 | | | веќе видена

Од 20.50 часот вечерва е нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Неготино – Штип преку превојот Серта, во двата правца и за сите видови возила, соопшти ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголема европска интеграција на економиите, делегација на ССК на конгрес на Европската комора во Антверпен Белгија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: