198 санкционирани возачи во текот на изминатиот викенд на подрачје на СВР Битола, 84 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (14/15/16.06.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје интензивно се поставуваат камери на најфреквентните крстосници, улици и булевари со кои МВР ќе лови сообраќајни прекршоци. Вчера доцна попладне такви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Училишните дворови во Тетово се пренаменија во паркинг простор. Плус паркинг место повеќе е повеќе од неопходно во градот каде во текот на летниот период кога ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Има решение за проблемот на жителите од Тафталиџе, но тие треба да реагираа во полиција. Ова е ставот на Министерството за внатрешни работи. По десетина дена ...
| | веќе видена | слични

Патролирањето на сообраќајната полиција е недоволно за да се спречи секојдневното дивеење по улиците, а долгонајавуваниот проект на казнување со фотографирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 307 | | | веќе видена

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп изјави дека пред неговиот говор на митинг во Пенсилванија минатата ...
сите 304 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 74 | | | веќе видена

Доналд Трамп на митинг во Мичиген изјави дека „примил куршум за демократија“ кога преживеал обид за атентат. Тоа беше неговиот прв митинг на кој се појави со ...
сите 147 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

198 санкционирани возачи во текот на изминатиот викенд на подрачје на СВР Битола, 84 за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: