„Spotify“ воведува поскап план за своите корисници

5 копии

Регулаторите на Европската унија ја обвинија денеска компанијата „Епл“ за кршење на новите правила за дигитална конкуренција спречувајќи ги програмерите на ...
| | веќе видена | слични

Антимонополскиот регулатор на ЕУ во понеделникот го обвини Apple за кршење на технолошките правила на унијата, што може да резултира со голема парична казна за ...
| | веќе видена | слични

„ByteDance“, кинеската компанија која е сопственик на „TikTok“, претстави нова апликација за споделување на фотографии. Социјалните мрежи во текот на годината ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Епл би можела да плати скапа казна за непочитување на правото на ЕУ. Европската комисија во март објави дека започнува истрага за новата структура ...
| | веќе видена | слични

Лидл отсега ќе издава само електронски сметки за корисниците на апликацијата Лидл плус, додека хартиените ќе продолжат да се издаваат на клиенти кои не ја ...
| | веќе видена | слични

Од Mastercard најавуваат дека од 2030 година треба да воведат големи новини за корисниците. Од европските корисници повеќе нема да се бара рачно да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Spotify“ воведува поскап план за своите корисници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: