Скандалозно! Заради провизијата на ЕСМ Продажба сите девет школи во Општина Центар ќе плаќаат поскапа струја од касарните на АРМ


ЕСМ Продажба го добила тендерот за сите основни училишта во Општина Центар затоа што дала најниска понуда за провизија. Но, провизијата на државната ЕСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Секој возрасен и финансиски независен човек се труди да си обезбеди повеќе пари и да заштеди за во иднина. Луѓето што се работно активни имаат најголеми шанси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нафтената компанија „Макпетрол“, како што и најави, ќе дели дивиденда за своите акционери. Исплатата стартува сега, а оние акционери кои досега не доставиле ...
| | веќе видена | слични

Кој вели дека е здодевно на македонскиот пазар на капитал. Нема, нема, па ќе се случи некоја блок трансакција, која и тоа како заслужува новинарско внимание и ...
| | веќе видена | слични

Поскапуваат услугите на Македонската берза, односно еднократниот надоместок што секоја година треба да го платат котираните компании. Берзата на својата веб ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов соопшти дека од рано утрово почнале механизмите на кризната состојба што вчера ја ...
сите 431 | | | веќе видена

Во полицијата било пријавено дека татко од Бутел психички ја малтретирал, а потоа и нападнал неговата малолетна ќерка. „На 12.07.2024 во 15.50 часот во СВР ...
сите 299 | | | веќе видена

Ова е прв обид за атентат врз претседател или кандидат за претседател по нападот врз Роналд Реган во 1981 година. Во политичката историја на Америка веќе ...
сите 167 | | | веќе видена

Очекувам зрел и добрососедски однос од Грција, ние како држава направивме и повеќе од обврските кои ги пишува во Преспанскиот договор, а тие се уште за ...
сите 164 | | | веќе видена

Стабилни се сите клинички и лабораториски параметри на четворицата малолетници кои затруени и во бессознание беа примени на Клиниката за токсикологија, ...
сите 120 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 290 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандалозно! Заради провизијата на ЕСМ Продажба сите девет школи во Општина Центар ќе плаќаат поскапа струја од касарните на АРМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: