Зеленски: Путин нема да стави крај на војната


3 копии

Српските медиуми по најавата дека Иван Стоиљковиќ во новата влада ќе биде вицепремиер и министер за односи со заедниците пишуваат дека тоа ќе придонесе за ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Рамадан Рамадани во емисијата „Вин-Вин“ на Телма ТВ анализира дека стратегијата на Мицкоски во врска со користењето на старото или на ...
| | веќе видена | слични

Каталонските сепаратисти поднесуваат иницијатива за признавање на Косово во шпанскиот парламент. Пратеничката група на каталонската партија Жунтс планира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белградски Курир наведува аналитичари кои оценуваат дека именувањето на Стоилковиќ на новата функција е исклучително добра вест за Белград. Поранешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека имало двајца нови потписници на коминикето во кое се повикува на зачувување на „територијалниот ...
| | веќе видена | слични

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
| | веќе видена | слични

Ирак, Јордан и Руанда ги повлекоа своите потписи од завршната декларација на самитот во Бургеншток, се наведува во ажурираната листа на потписници на ...
| | веќе видена | слични

Како и да заврши оваа војна, едно е сигурно: светот е ангажиран како никогаш досега во наоѓање конечно решение за овој речиси вековен спор Властите на Шпанија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во полицијата било пријавено дека татко од Бутел психички ја малтретирал, а потоа и нападнал неговата малолетна ќерка. „На 12.07.2024 во 15.50 часот во СВР ...
сите 284 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 123 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 250 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Путин нема да стави крај на војната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: