Заклучоци од мировната конференција за Украина


2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека имало двајца нови потписници на коминикето во кое се повикува на зачувување на „територијалниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска изјави дека обвинувањата дека Русија и Северна Кореја градат антизападен сојуз се „целосно лажни“. „Практично се ...
| | веќе видена | слични

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
| | веќе видена | слични

Ирак, Јордан и Руанда ги повлекоа своите потписи од завршната декларација на самитот во Бургеншток, се наведува во ажурираната листа на потписници на ...
| | веќе видена | слични

Како и да заврши оваа војна, едно е сигурно: светот е ангажиран како никогаш досега во наоѓање конечно решение за овој речиси вековен спор Властите на Шпанија, ...
| | веќе видена | слични

Советот за безбедност на ОН вечерва ќе расправа за ситуацијата во Украина во врска со руската војна и резултатите од Самитот за мир што се одржа минатиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 854 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 67 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заклучоци од мировната конференција за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: